Historia mistrzostw Europy w biegu na 100km
(medalisci - wyniki Polaków)
1/
12.09.1992 - Winschoten:
1. | Jean Paul | Praet | Bel | 6:16.41 |
2. | Konstantin | Santałow | Rus | 6:28.45 |
3. | Aleksandr | Masarygin | Rus | 6:44.20 |
10./pk | Piotr | Wadas | Pol | 7:02.03 |
13./pk | Jan | Szumiec | Pol | 7:10.20 |
19./pk | Zbigniew | Bogdanowicz | Pol | 7:25.12 |
2/
18.09.1993 - Winschoten:
1. | Konstantin | Santałow | Rus | 6:25.52 |
2. | Peter | Hermans | Bel | 6:33.57 |
3. | Michaił | Kokorew | Rus | 6:36.38 |
7. | Ryszard | Płochocki | Pol | 6:47.57 |
11. | Zbigniew | Łuński | Pol | 6:58.33 |
| Jerzy | Wróblewicz | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Wielka Brytania | 20:26.56 |
2. | Francja | 20:40.50 |
3. | Niemcy | 21:50.29 |
3/
3.09.1994 - Winschoten:
1. | Jarosław | Janicki | Pol | 6:33.43 |
2. | Andrzej | Magier | Pol | 6:33.43 |
3. | Denis | Gack | Fra | 6:37.47 |
10. | Damian | Breguła | Pol | 6:57.54 |
drużynowo
1. | Polska | 20:05.20 |
2. | Rosja | 20:28.57 |
3. | Francja | 21:21.44 |
4/
27.05.1995 - Chavagnes-en-Paillers:
1. | Jarosław | Janicki | Pol | 6:28.36 |
2. | Igor | Riabow | Rus | 6:30.04 |
3. | Andrzej | Magier | Pol | 6:35.37 |
10. | Damian | Breguła | Pol | 6:53.59 |
drużynowo
1. | Rosja | 19:52.19 |
2. | Polska | 19:58.12 |
3. | Francja | 20:09.00 |
5/
25.08.1996 - Cleder:
1. | Jarosław | Janicki | Pol | 6:33.39 |
2. | Jiri | Jelinek | Cze | 6:38.15 |
3. | Andrzej | Magier | Pol | 6:39.49 |
7. | Ryszard | Płochocki | Pol | 6:51.25 |
33. | Czesław | Miter | Pol | 7:49.59 |
drużynowo
1. | Polska | 20:04.53 |
2. | Francja | 20:41.32 |
3. | Hiszpania | 21:19.01 |
6/
31.05.1997 - Faenza:
1. | Aleksiej | Kononow | Rus | 6:47.35 |
2. | Grigori | Murzin | Rus | 7:47.39 |
3. | Nikołaj | Buskariow | Rus | 6:47.57 |
29. | Ryszard | Płochocki | Pol | 7:55.09 |
33. | Waldemar | Pędzich | Pol | 7:58.06 |
55. | Maciej | Ciepłak | Pol | 8:27.03 |
| Franciszek | Stroński | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Rosja | 20:23.11 |
2. | Hiszpania | 21:30.55 |
3. | Wielka Brytania | 22:09.47 |
7/
19.06.1998 - Torhout:
1. | Grigiri | Murzin | Rus | 6:23.29 |
2. | Dmitri | Radiuczenko | Rus | 6:34.40 |
3. | Nikołaj | Buskariow | Rus | 6:40.45 |
26. | Ryszard | Płochocki | Pol | 7:19.44 |
36. | Piotr | Uciechowski | Pol | 7:25.25 |
| Franciszek | Stroński | Pol | nie ukończył |
| Waldemar | Pędzich | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Rosja | 19:55.31 |
2. | Belgia | 20:54.52 |
3. | Francja | 21:04.32 |
8/
11.09.1999 - Winschoten:
1. | Pascal | Fetizon | Fra | 6:39.16 |
2. | Michaił | Kokorew | Rus | 6:42.18 |
3. | Gilles | Diehl | Fra | 6:44.39 |
7. | Andrzej | Magier | Pol | 7:01.53 |
| Jarosław | Janicki | Pol | nie ukończyl |
| Maciej | Ciepłak | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Francja | 20:32.25 |
2. | Rosja | 21:31.41 |
3. | Hiszpania | 23:18.28 |
9/
30.04.2000 - Belves:
1. | Farid | Ganijew | Rus | 6:33.36 |
2. | Piotr | Sękowski | Pol | 6:44.28 |
3. | Oleg | Charitonow | Rus | 6:47.00 |
| Andrzej | Magier | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Rosja | 20:15.04 | | |
2. | Francja | 21:04.04 | | |
3. | Belgia | 21:25.52 | | |
10/
29.09.2001 - Winschoten:
1. | Władimir | Netreba | Rus | 6:45.43 |
2. | Attila | Vozar | Hun | 6:47.57 |
3. | Miroslav | Vindis | Slo | 6:52.47 |
5./pk | Jacek | Lenart | Pol | 6:59.16 |
drużynowo
1. | Rosja | 21:23.22 |
2. | Ukraina | 22:08.33 |
3. | Belgia | 22:42.34 |
11/
14.09.2002 - Winschoten:
1. | Pascal | Fetizon | Fra | 6:34.16 |
2. | Denis | Załybin | Rus | 6:36.19 |
3. | Oleg | Charitonow | Rus | 6:41.16 |
| Andrzej | Magier | Pol | nie ukończyl |
| Piotr | Sękowski | Pol | nie ukończył |
| Maciej | Ciepłak | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Rosja | 20:13.04 |
2. | Francja | 20:44.51 |
3. | Włochy | 21:13.28 |
12/
19.04.2003 - Czernogołowka:
1. | Grigori | Murzin | Rus | 6:29.41 |
2. | Mario | Ardemagni | Ita | 6:33.22 |
3. | Igor | Tjazkorob | Rus | 6:45.27 |
30. | Andrzej | Magier | Pol | 7:19.23 |
34. | Maciej | Ciepłak | Pol | 7:22.36 |
| Piotr | Sękowski | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Rosja | 20.20.00 |
2. | Francja | 21:04.44 |
3. | Włochy | 21:11.41 |
13/
29.05.2004 - Faenza:
1. | Mario | Ardemagni | Ita | 6:31.45 |
2. | Fermin | Martinez | Esp | 6:48.08 |
3. | Simon | Pride | GBR | 6:48.48 |
drużynowo
1. | Włochy | 20.40.32 |
2. | Rosja | 21:15.56 |
3. | Wielka Brytania | 21:28.33 |
14/
10.09.2005 - Winschoten:
1. | Oleg | Charitonow | Rus | 6:30.31 |
2. | Mario | Ardemagni | Ita | 6:40.39 |
3. | Pascal | Fetizon | Fra | 6:50.22 |
22. | Roman | Elwart | Pol | 7:43.08 |
| Andrzej | Magier | Pol | nie ukończyl |
| Franciszek | Stroński | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Rosja | 20:21.40 |
2. | Francja | 20:56.35 |
3. | Niemcy | 21:19.12 |
15/
16.06.2006 - Torhout
1. | Jose Maria | Gonzales | Esp | 6:23.44 |
2. | Dmitri | Bula | Blr | 6:33.56 |
3. | Yannick | Djouadi | Fra | 6:38.19 |
24. | Roman | ElwartPol | 7:31.03 |
35. | Dariusz | Cichorek | Pol | 7:56.51 |
drużynowo
1. | Hiszpania | 20:00.24 |
2. | Francja | 20.11.58 |
3. | Rosja | 20.33.59 |
16/
08.09.2007 - Winschoten
1. | Oleg | Charitonow | Rus | 6:30.22 |
2. | Igor | Tiazkorob | Rus | 6:42.30 |
3. | Aleksiej | Izmaiłow | Rus | 6:45.10 |
21. | Roman | ElwartPol | 7:24.08 |
| Dariusz | Cichorek | Pol | nie ukończył |
| Jarosław | Janicki | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Rosja | 19:58.02 |
2. | Francja | 20.45.14 |
3. | Niemcy | 21:28.02 |
17/
08.11.2008 - Tarquinia:
1. | Giorgio | Calcaterra | Ita | 6:37.41 |
2. | Jarosław | Janicki | Pol | 6:40.04 |
3. | Miguel Angel | Jimenez | Esp | 6:53.44 |
22. | Roman | Elwart | Pol | 7:37.47 |
32. | Maciej | Łątkowski | Pol | 7:52.31 |
| Dariusz | Cichorek | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Włochy | 20:35.26 |
2. | Francja | 21:44.40 |
3. | Hiszpania | 21:49.07 |
18/
19.06.2009 - Torhout:
1. | Jonas | Buud | Swe | 6:41.49 |
2. | Giorgio | Calcaterra | Ita | 6:42.04 |
3. | Marco | Boffo | Ita | 6:45.38 |
| Roman | Elwart | Pol | nie ukończył |
| Marcin | Sieja | Pol | nie ukończył |
| Dariusz | Cichorek | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Włochy | 20:43.14 |
2. | Francja | 21:00.47 |
3. | Hiszpania | 21:15.00 |
19/
7.11.2010 - Gibraltar (ok. 100 km):
1. | Jonas | Buud | Swe | 6:47.40 |
2. | Oleksandr | Hołownicki | Ukr | 6:51.03 |
3. | Andre | Collet | Ger | 6:51.54 |
45. | Dariusz | Guzowski | Pol | 7:59.35 |
| Jarosław | Janicki | Pol | nie ukończył |
| Andrzej | Baran | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Francja | 21:05.52 |
2. | Wielka Brytania | 21:37.25 |
3. | Niemcy | 22:04.05 |
20/
10.09.2011 - Winschoten:
1. | Giorgio | Calcaterra | Ita | 6:27.32 |
2. | Pieter | Vermeesch | Bel | 6:47.01 |
3. | Jonas | Buud | Swe | 6:52.19 |
13. | Paweł | Szymandera | Pol | 7:21.51 |
| Dariusz | Guzowski | Pol | nie ukończył |
| Roman | Elwart | Pol | nie ukończył |
| Łukasz | Panfil | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Francja | 21:36.19 |
2. | Rosja | 21:57.55 |
3. | Niemcy | 22:31.59 |
21/
22.04.2012 - Seregno:
1. | Giorgio | Calcaterra | Ita | 6:23.20 |
2. | Jonas | Buud | Swe | 6:28.57 |
3. | Alberico | Di Cecco | Ita | 6:40.30 |
14. | Paweł | Szymandera | Pol | 7:04.12 |
47. | Roman | Elwart | Pol | 7:46.58 |
63. | Dariusz | Guzowski | Pol | 8:20.18 |
| Adam | Thiel | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Włochy | 20:06.41 |
2. | Francja | 20:58.44 |
3. | Niemcy | 21:17.50 |
10. | Polska | 23:11.28 |
22/
27.04.2013 - Belves:
1. | Asier | Cuevas | Esp | 6:53.14 |
2. | Michael | Boch | Fra | 6:56.49 |
3. | Jose Antonio | Requejo | Esp | 6:57.02 |
41. | Roman | Elwart | Pol | 7:45.28 |
60. | Krzysztof | Holik | Pol | 8:02.19 |
83. | Dariusz | Cichorek | Pol | 8:43.06 |
| Paweł | Szymandera | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Włochy | 20:06.41 |
2. | Francja | 20:58.44 |
3. | Niemcy | 21:17.50 |
10. | Polska | 24:30.53 |
23/
12.09.2015 - Winschoten:
1. | Jonas | Buud | Swe | 6:22.44 |
2. | Asier | Cuevas | Esp | 6:35.49 |
3. | Giorgio | Calcaterra | Ita | 6:36.49 |
66. | Jacek | Będkowski | Pol | 8:48.26 |
73. | Tomasz | Matusiak | Pol | 9:35.06 |
| Paweł | Szymandera | Pol | nie ukończył |
drużynowo
1. | Szwecja | 19:59.40 |
2. | Włochy | 20:32.29 |
3. | Francja | 20:37.43 |
Tadeusz Dziekoński
- atestator tras w biegach ulicznych (licencja IAAF/AIMS kategoria A)
- Administrator PZLA d/s atestacji tras w biegach ulicznych
- członek Komisji Statystycznej PZLA